DND Sisak započeo je 2012. godine Projekt pružanja pomoći djeci, uz obučenog psa prema smjernicama inozemnih centara, te ga čini inovativnim na području EU. U program su do danas uključena tri vodiča pasa – Renata Fridrih, prof. defektolog- logoped (predsjednica udruge i voditeljica projekta), Bojan Iličić, mag. prim. obrazovanja, te Iva Maćešić, mag. prim. obrazovanja, a od kolovoza ove godine i – Dubravka Rozer, studentica studija socijalnog rada i Ankica Sučić, dipl. socijalni pedagog, uz suglasnost Ministarstva pravosuđa. Dva psa Evie i Heidi uspješno su završile polaganje ispita 2014. godine u Hrvatskoj, a 2015. godine uključena je i Nia koja upravo prolazi školu za obuku pasa kod Vladimira Bolhe u Rijeci.
Obzirom na visoke zahtjeve programa, psi su obučeni uz primjenu holističkog pristupa, uz poticanje empatije koja doprinosi boljoj interakciji psa i djeteta. Službeni početak projekta bio je 2013. godine, tijekom koje su stvoreni neophodni preduvjeti za realizaciju svih programskih zahtjeva. Projekt je u realizaciji uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva socijalne politike i mladih, preporuku Ministarstva zdravlja, te suglasnost Ministarstva pravosuđa. Zavidna razina projekta rezultat je potrebe uvođenja novih pristupa u neposrednom radu s djecom socijalno ranjive skupine kao nadopuna različitim dijagnostičkim i terapijskim oblicima rada stručnjaka različitih profila.
Prilikom realizacije projekta ostvarena je izvrsna suradnja s gospodinom Vladimirom Bolha, međunarodnim kinološkim sucem i instruktorom radnih sportskih pasmina, koji uz aktivan doprinos i rad sa psima već punih četrdeset godina predstavlja apsolutni autoritet nacionalne kinologije.
Do sada obučeni psi, uz socijalizaciju i potrebnu obuku u Zagrebu i Rijeci, sudjelovali su u brojnim aktivnostima (logopedski rad uz poticanje govorno-jezičnog razvoja djece; boravak na nastavi; gostovanje u dječjoj igraonici ). Projekt je također predstavljen na stručnim predavanjima za djelatnike osnovnih i srednjih škola, predškolskih ustanova, roditelja djece s teškoćama u razvoju u gradu Sisku i području Sisačko-moslavačke županije.
Od 2015. godine partneri u realizaciji projekta su i – SMŽ Grad Sisak; osnovnoškolske i predškolske ustanove; Centar za rehabilitaciju Komarevo; Pedijatrijska ambulanta dr. A. Persoglia Petrac; udruge – GD Crvenog križa grada Siska, POU Petrinja, Savjetovalište za djecu i obitelj, Dom za djecu Vrbina – Sisak. Ove hrabre psiće i vodiče koncem ove godine očekuje licenciranje i certificiranje u SAD-u, a sve s ciljem olakšavanja složenih situacija u životu djeteta i doprinos boljem i potpunijem izričaju potreba traumatiziranog djeteta.