MEĐUSOBNO DARIVANJE UZ 265. ROĐENDAN GRADA NOVE GRADIŠKE

Povodom Dana grada, koji Nova Gradiška obilježava 8. prosinca, upriličen je bogat i šarolik program koji je počeo već danima prije samog rođendana grada. Kako se voli svoj grad brojnim su sadržajima pokazali i najmlađi novogradiščani, ali bila je to prigoda da i odrasli djeci pokažu da ih vole, da im je najviše od svega stalo upravo do njih i da su spremni činiti najviše što mogu i znaju kako bi grad Nova Gradiška bio mjesto za njihovo sretno i sigurno odrastanje.

nova gradiska2

• Noć kazališta,16.studenog 2013. – grad Nova Gradiška pridružio se prvi puta europskoj manifestaciji koja se ove godine u Hrvatskoj održala po peti put i to u 38 hrvatskih gradova. U novogradiškom prigodnom programu sudjelovali su učenici gradskih osnovnih škola „Ljudevita Gaja“ i „Mato Lovrak“, učenici novogradiške Gimnazije, članovi Udruge čuvara pučke kulturne baštine „Tkanica“, članovi dramske sekcije HKUU „Trenk“ te pjevači i stand-up komičari.
  • nova gradiska3

• Aukcija likovnih učeničkih radova „Učenici, profesori i roditelji Gimnazije za grad bez ovisnosti“, 28.studenog 2013. – sredstva prikupljena na aukciji namijenjena su unaprjeđenju uvjeta za provedbu školskog preventivnog programa i organiziranje sadržaja koji afirmiraju zdrave stilove života djece i mladih.
  • nova gradiska4

• Plesna humanitarna revija novogradiških mažoretkinja „Za radost sve djece grada“, 1.prosinca 2013. – sav prihod od prodanih ulaznica namijenjen je novogradiškoj Udruzi za pomoć osobama s mentalnom retardacijom.
  • nova gradiska5

• „Radosni put tihog iščekivanja Božića“, 1. prosinca 2013. – adventski koncert učenika Osnovne glazbene škole Pučkog otvorenog učilišta Nova Gradiška sakralni prostor novogradiške crkve sv. Terezije ispunio je zvucima klavira, flaute i gitare.
  • nova gradiska6

• Dodjela financijske potpore novorođenoj djeci, 2. prosinca 2013. – financijska potpora Grada u iznosu od 1.500,00 kn uručena je roditeljima 70 novorođenčadi s područja Grada Nova Gradiška. Potpore su u velikoj Gradskoj vijećnici uručili gradonačelnik Grada Nova Gradiška, zamjenica gradonačelnika za društvene djelatnosti i predsjednik Gradskog vijeća.
  • nova gradiska7

• „Vedri osmijeh najdražem gradu“, 3. prosinca 2013. – pjesnički susret „facebook pjesnikinja i pjesnika“ u organizaciji Gradske knjižnice susret je djece i mladih koji na facebook profilu Knjižnice objavljuju pjesme koje su posvetili svome gradu.
  • nova gradiska8

• „Djeca gradu za rođendan“, 5. prosinca 2013. – gradonačelnik Grada Nova Gradiška, zamjenica gradonačelnika za društvene djelatnosti i predsjednik Gradskog vijeća primili su u velikoj Gradskoj vijećnici oko 90 djece Dječjeg vrtića Nova Gradiška koja su došla uručiti čestitke za Dan grada. Vijećnicom su odzvanjali veseli dječji glasovi, vijorile se zastavice Grada i baloni, recitiralo se i pjevalo voljenom gradu.Projekcija animiranog filma „Čudovišta sa sveučilišta“, 5.prosinca 2013. – tri projekcije animiranog filma u organizaciji Društva Naša djeca Nova Gradiška i Kino komune „KiNG KoNG“ i uz pokroviteljstvo Grada Nova Gradiška djeci na dar povodom Dana Grada i blagdana sv. Nikole.
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

• Izložba „Dječji portreti na starim fotografijama“ – izložba Galerijskog odjela Gradskog muzeja Nova Gradiška podsjetila je na poznata i nepoznata dječja lica građanskih 20-tih godina novogradiškog prošlog stoljeća.
  • nova gradiska10

• Sjednica Dječjeg gradskog vijeća i Dječjeg foruma, 6.12.2013. – na sjednici su gradonačelnik Grada Nova Gradiška i predsjednik Gradskog vijeća sjedili u „vijećničkim klupama“ i od djece slušali o potrebama i željama djece našeg grada.
  • PENTAX DIGITAL CAMERA

• Adventske radionice, studeni-prosinac 2013. – subotnje radionice Društva Naša djeca s porukom „Dočekajmo Božić u ozračju mira i radosti darujući djeci ono što zaslužuju – ljubav i naše vrijeme“.Adventsko veče, 7.prosinca 2013. – dramsko-recitatorski i glazbeni program članova Udruge „Češka beseda“, uz prigodno darivanje djece povodom blagdana sv. Nikole.
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

• Sjednica Koordinacijskog odbora Akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“, 11.prosinca 2013. – članovi novogradiškog Koordinacijskog odbora Akcije simbolično su na Svjetski dan UNICEF-a održali sjednicu u nazočnosti medija, na čijem je dnevnom redu bilo utvrđivanje smjernica za izradu Strategije za ostvarivanje prava i potreba djece u lokalnoj zajednici za razdoblje 2014.-2017.g. i Izvedbenog akcijskog plana za 2014.g. te prezentacija Naj-akcije 2013. – „Ljeto u knjižnici“ Gradske knjižnice Grada Nova Gradiška koja je dobila Pohvalu Središnjeg koordinacijskog odbora.

Zamjenica gradonačelnika Grada Nova Gradiška:

mr. Ljiljana Lukačević, spec. kliničke psihologije