NAJAVA SUTRAŠNJEG SAVJETOVANJA ZA NOVE KADIDATE U 2016. GODINI O AKCIJI “GRADOVI OPĆINE- PRIJATELJI DJECE”

„KAKO PRISTUPITI OCJENJIVANJU AKCIJE:

„GRADOVI I OPĆINE – PRIJATELJI DJECE“

Savjetovanje o akciji „Gradovi i općine – prijatelji djece“ za koordinatore iz gradova i općina koji se namjeravaju kandidirati za dobivanje prestižnog naziva grad/općina – prijatelj djece

Obavještavano vas da će se Savjetovanje o akciji “Gradovi/općine-prijatelji djece održati:

U Zagrebu, 26. veljače 2016. godine u 11,00 sati

Ured Pravobraniteljice za djecu RH, Teslina 10

dvorana Male kuće dječjih prava

U nastavku vam donosimo i sutrašnji raspored događanja:

PROGRAM SAVJETOVANJA:

10.30-11.00      Registracija sudionika

11.00-11.05      Prof. dr.sc. Ivana Milas Klarić, pravobraniteljica za djecu RH: Pozdravne riječi

11.05-11.30      Prof. dr. sc. Josip Grgurić, Središnji koordinacijski odbor akcije „Gradovi i općine – prijatelji  djece”: Osnovne postavke metodologije ocjenjivanja akcije „Gradovi i općine – prijatelji  djece”

11.30-12.00      Snježana Krpes, prof., Savez društava Naša djeca Hrvatske: „Završni izvještaj o ocjenjivanju”

12.00-12.30       mr. Ljiljana Lukačević, spec. kliničke psihologije,  predsjednica Koordinacijskog odbora „Grad Nova Gradiška – prijatelj djece”  i Mihaela Đeraj, spec.admin.publ., voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti Grada Nova Gradiška: Iskustvo koordinatora u pripremi ocjenjivanja (primjer iz prakse Nove Gradiške)

12.30-12.50      dr. sc. Zrinka Ristić Dedić, voditeljica istraživanja,  Institut za društvena istraživanja, Zagreb: Istraživanje iz perspektive djece

12.50-13.30      Stanka za domjenak

13.30-14.00      Jasenka Borovčak, tajnica DND Zabok: Doprinos volonterskog rada i medijske promidžbe u stjecanju naziva grad/općina – prijatelj djece

14.00-14.20      Iz iskustva ocjenjivača prosudbenih komisija prilikom izvida u gradove/općine – prijatelji djece

14.20-15.00      Pitanja, komentari, upute, rasprava, zaključna riječ