ZNANSTVENO STRUČNI SKUP “DJETINJSTVO I DJEČJA PRAVA” 1. – 3. 12. 2017. U VARAŽDINU

Povodom obilježavanja 25-te godišnjice osnivanja prvog Dječjeg foruma u Hrvatskoj,

upravo u DND-u Varaždin,

Koordinacijski odbor akcije „Grad Varaždin prijatelj djece“,

Savez društava Naša djeca Hrvatske i

Društvo Naša djeca Varaždin

organiziraju

Znanstveno-stručni skup

s temom

DJETINJSTVO I DJEČJA PRAVA

1. – 3. PROSINCA 2017.

Varaždin, Hrvatska

U okviru glavne teme skupa znanstvenici, odgojitelji, učitelji, djelatnici u socijalnom, zdravstvenom i pravosudnom sustavu i stručnjaci različitih profila, predstavnici nacionalni, regionalnih i lokalnih vlasti  imat će priliku istražiti i prezentirati najnovija dostignuća u području odgoja i obrazovanje djece za aktivnu participaciju u zajednici (dječja prava, Dječji forumi, Dječja gradska/općinska vijeća, volonterizam i dr.) te razmijeniti svoja znanja i iskustva. Sudjelovanjem na plenarnim predavanjima, u sekcijama i radionicama i/ili u radu okruglih stolova, omogućit će se razmjena znanja i rezultata istraživanja te potaknuti nove suradnje i partnerstva u implementaciji participacije kao odgojno-obrazovne i društvene vrijednosti.

Službeni jezik skupa: HRVATSKI
Prijava sažetaka:

Prijava sažetaka bit će moguća od 5. kolovoza do 1. listopada 2017.

Izlagači mogu prijaviti najviše dva  izlaganja i to jedno kao glavni autor, a drugo kao suautor. Prijava na skup moguća je putem prijavnice koju ispunjenu treba poslati na e-mail:

dndvzd.skup@gmail.com

Uz prijavu je potrebno poslati i sažetak te CV autora.

Sažetak (najviše 350 riječi) koji je napisan na hrvatskom jeziku treba jasno predstaviti istraživački problem, s čvrstim teorijskim okvirom i upućivanjem na prethodna istraživanja iste ili slične problematike. Metodologija treba biti jasna te uz predstavljene rezultate dati novi znanstveni ili  stručni doprinos znanstvenome, odnosno umjetničkome području. Sažetak može predstaviti i primjere dobre prakse, ali jednako tako treba biti jasno naznačen teorijski model na kojem se ta iskustva temelje. Mole se autori da sažetak jezično urede.

Na kraju sažetka neka bude naznačeno pet ključnih riječi.

Obavijest o prihvaćanju sažetka: do 15. listopada 2017.

Slanje cjelovitih radova: Svi prihvaćeni radovi bit će objavljeni u zborniku radova, a cjeloviti rad treba poslati najkasnije do 1. studenog 2017.

Svi prihvaćeni radovi moraju se prezentirati na skupu.

Kotizacija:

• Sudionici s izlaganjem: 200 kuna.
  • Ostali sudionici bez izlaganja i rada: 300 kuna.
  • Članovi Saveza društava Naša djeca: 200 kuna. (Potvrdu o članstvu izdaje osnovno DND iz grada ili općine koje dolazite.)
  • Članovi lokalnih gradskih/općinskih koordinatora akcije „Gradovi i općine-prijatelji djece“: 200 kn (iz gradova i općina uključenih u akciju „Gradovi i općine-prijatelji djece“, evidentiranih u bazi podataka Saveza DND-a Hrvatske.)
  • Studenti i umirovljenici: 150 kuna.

Kotizacija uključuje: piće dobrodošlice, stanke za kavu, kongresne materijale, zbornik radova i domjenak.

Podaci za plaćanje kotizacije:
Primatelj: Društvo Naša djeca Varaždin

IBAN primatelja: HR2323600001101741573

Model: 00 Poziv na broj: OIB

Opis plaćanja: kotizacija za skup DiDP 2017 te ime i prezime sudionika

Mjesto održavanja skupa:

Grad Varaždin, gradska vijećnica ili neki od hotela (ovisno o broju prijavljenih sudionika)

Smještaj:

Za sudionike konferencije, koji će noćiti u Varaždinu, organizirat će se smještaj po povoljnim cijenama, a o istome ćete biti obaviješteni na mail koji navedete na prijavnici.